ماشین ظرفشویی خشک نشدن ظروف

چرا ماشین ظرفشویی ظرف‌ها را خشک نمی‌کند؟

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم آشپزخانه در بیشتر آشپزخانه‌های مدرن شده و زندگی را برای شما کمی راحت‌تر کرده است. بعد از لذت بردن از وعده‌ی غذای مورد علاقه‌تان، فکر شستن و تمیز کردن ظرف‌ها می‌تواند واقعاً ناراحت‌کننده باشد.

اگر فهمیدید که ماشین ظرفشویی شما ظرف‌ها را خشک نمی‌کند، این می‌تواند به خاطر خراب بودن المنت‌ها حرارتی باشد. از روش و توصیه‌های ما پیروی کنید، تا شما بتوانید مشکل را حل کنید و دوباره ظرف‌های‌تان تمیز شسته و خشک شوند.

المنت حرارتی

ماشین ظرفشویی ها معمولاً ظرف‌ها را با آب داغ می‌شویند سپس آن را تخلیه می‌کنند و با گرما آن‌ها را خشک می‌کنند و دوباره با آب سرد پر می‌کنند تا بخار به آب چگالیده شود.

ماشین ظرفشویی آب باقیمانده را تخلیه کرده و بوق نشان دهنده‌ی اینکه شما می‌توانید درب را باز کنید که به صدا در می‌آورد. اگر وقتی که ظرف‌ها هنوز داغ هستند درب باز شود، آب باقیمانده از کارد و چنگال تبخیر خواهد شد.

لطفاً توجه کنید: برخی محصولات پلاستیکی شاید به طور کامل خشک نشوند زیرا حرارت به اندازه کافی نگه نمی‌دارند که آب تبخیر شود.

اول ایمنی! لطفاً مطمئن شوید که برق ماشین ظرفشویی را قطع کرده‌اید قبل از اینکه هر نوع تعمیر انجام دهید.

  • ظرف‌هایی داخل ماشین ظرفشویی را بررسی کنید که این نشان‌دهنده اینکه هیتر حین فاز خشک کردن روشن شده است یا نه. فقط کافی است در مرحله‌ی خشک کردن بدنه‌ی ماشین ظرفشویی را با دست‌تان لمس کنید.
  • المنت هیتر را توسط یک مولتی‌متر امتحان کنید و ببینید که درست کار می‌کند.

اگر المنت خراب شده است می‌توانید المنت جدید را از فروشگاه‌های لوازم خانگی تهیه نمایید و آن را تعویض نمایید.

اصولاً دو نوع المنت حرارتی برای ماشین ظرفشویی وجود دارد. برای تعویض المنت حرارتی می‌توانید اینجا را مطالعه کنید. اما اگر نسبت به تعمیر شخصی ماشین ظرفشویی مطمئن نیستید حتما از یک نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی کمک بخواهید.

شاید مطالعه‌ی این موضوعات هم برای‌تان جالب باشد:

طرز کار ماشین ظرفشویی به زبان ساده

آموزش تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی را چگونه تمیز کنیم

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *