یخچال فریزر کار نمی کند

چرا یخچال فریزر کار نمی‌کند؟

یخچال فریزر ۲۴ ساعت ۷ روز در هفته و ۳۶۵ روز در سال به سختی کار می‌کند تا مواد غذایی شما مانند شیر، نوشیدنی‌ها، دسرها، مواد غذایی یخ‌زده، سالم و تازه بمانند و هم شما غذایی تازه داشته باشید.

وقتی مواد غذایی را از یخچال در آورید و بفهمید که خراب شده‌اند چون که یخچال فریزر کار نکرده است بدترین اتفاق برای‌تان خواهد بود. اما نگران نباشید با دنبال کردن روش‌های ساده‌ی زیر می‌توانید مشکل یخچال فریزرتان را پیدا کنید و اگر دانش فنی کافی را داشتید بتوانید آن را تعمیر کنید یا از یک تعمیرکار حرفه‌ای برای تعمیر یخچال فریزر کمک بخواهید.

علت ۱: ترموستات

عمل‌کرد ترموستات برای کنترل سیستم سردسازی با خاموش و روشن کردن کمپرسور در زمان‌های لازم، است. اگر یخچال کار نمی‌کند مراحل زیر را دنبال کنید تا مشکل را شناسایی کنید:

آیا برق به یخچال فریزر شما می‌رسد؟ بررسی کنید که لامپ داخل یخچال روشن می‌شود. اگر وقتی که درب یخچال را باز می‌کنید و لامپ روشن می‌شود برق یخچال درست است.

شاخص برق نزدیک پنل نمایشگر را بررسی کنید؛ مطمئن شوید که ترموستات روشن است.

به صداهایی یخچال فریزر گوش کنید که نشان‌دهنده این است که یخچال فریزر کار می‌کند.

اول ایمنی! قبل از شروع هر تعمیری، مطمئن شوید که برق یخچال فریزر قطع شده است.

با استفاده از یک اهم‌متر ترموستات را بررسی کنید.

آیا ترموستات یخچال فریزر خراب است؟ ترموستات جدیدی تهیه کرده و آن را تعویض نید.

علت دوم: لاستیک درب

بدون لاستیکی که به درستی کار نکند، هوای گرم به داخل یخچال فریزر وارد می‌شودکه باعث می‌شود یخچال فریزر با شدت بیشتری کار کند. همچنین، این قسمتی است که ممکن است خیلی به آن توجه نداشته باشیم، اما بیشترین تأثیر را در کارآیی یخچال فریزر دارد.

برای بررسی اثربخشی لاستیک درب از این روشن ساده زیر استفاده کنید:

  • یک کاغذ نازک را بین درب و بدنه‌ی یخچال قرار دهید.
  • درب را ببینید و کاغذ را بیرون بکشید اگر کاغذ بدون هیچ مقاومتی بیرون آمد، یعنی لاستیک درب خراب شده و باید عوض شود.

برای تویض لاستیک درب، ابتدا باید آن را در آورده و لاستیک درب دقیقاً مانند آن را خریداری نمایید. همین‌طور می‌توانید این کار به نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر بسپارید.

علت ۳: برد اصلی PCB

برد اصلی (PCB) به عنوان مرکز کنترل یخچال بوده و تمامی عملکردهای یخچال فریزر مانند کمپرسور و فن را کنترل می‌کند. اگر این برد خراب باشد به طبع یخچال فریزر درست کار نخواهد کرد. اگر یخچال فریزرتان کار نمی‌کند این مراحل را برای تعیین علت طی کنید:

اول ایمنی! لطفاً مطمئن شوید که برق یخچال فریزر قطع است. قبل از شروع کار دو شاخه برق یخچال را در آورید.

  • عیب‌یابی و تشخیص خرابی برد بدون دیدن آن مشکل است.
  • برد معمولاً در قسمت پنل بالا قرار دارد و باید پوشش آن را در آورید. به دنبال نشانه‌های خرابی در برد مانند سوختگی بگردید؛ اگر سوختگی دیدید یعنی برد خراب است.

همچنین توجه داشته باشد که دیگر مشکلات نیز می‌توانند باعث شوند که برد از کار بیافتد یا درست کار نکند.

اگر برد خراب است باید برد جدید تهیه کرده و آن را عوض کنید. توصیه می‌کنیم بررسی و تعمیر برد را به تعمیرکار حرفه‌ای یخچال فریزر برسپارید.

علت ۴: اوپراتور یخ زده است

اگر یخچال فریزر بدون برفک شما به درستی کار می‌کند ولی دما به اندازه‌ی کافی پایین نمی‌آید شاید مشکل از سیستم دیفراست باشد.

یکی از دلاییل شایع برای افزایش دما مسدود شدن اواپراتور با یخ است که در این حالت سیستم دیفراست نتوانسته یخ را آب کند بنابراین هوا نمی‌تواند از آن رد شود و داخل را سرد کند. مراحل زیر ار برای تشخیص مشکل طی کنید:

اول ایمنی! لطفاً مطمئن شوید که برق یخچال فریزر قطع است. قبل از شروع کار دو شاخه برق یخچال را در آورید.

  • بررسی کنید که کمپرسور به درستی کار می‌کند.
  • کاور اواپراتور را برداشته و یخ ها تشکیل شده را بررسی کنید.
  • اگر میزان یخ زیاد بود یعنی سیستم دیفراست درست کار نمی‌کند و لازم است که آن را تعمیر کنید.

تعمیر تخصصی یخچال فریزر

یخچال فریزر یکی از مهمترین و اساسی‌ترین لوازم آشپزخانه می‌باشد. گروه پشتیبان سرویس با تکیه بر تکنسین‌های حرفه‌ای خود در زمینه‌ی تعمیر یخچال فریزر آماده ارائه خدمات سرویس و تعمیر یخچال فریزر شما می‌باشد. لطفاً برای درخواست تعمیرات یخچال فریزر با شماره زیر تماس بگیرید یا درخواست خود را به صورت آنلاین برای ما ارسال کنید.

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (3 votes, average: 2,67 out of 5)
Loading...

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *