کرج، مهرشهر

176 48 325 - 026

فردیس، محمدشهر

600 60 365 - 026

ملارد شهریار اندیشه

755 74 651 - 021

اسلام‌شهر رباط‌کریم پرند

848 93 566 - 021

خدمات پس از فروش

علت خنک نکردن کولر گازی

کولر گازی اغلب از فن برای توزیع هوای تهویه به یک فضای محصور شده مانند یک ساختمان یا یک اتاق کار برای بهبود درجه حرارت و کیفیت هوا در محیط داخلی استفاده می کنند. به طور کلی، کولر گازی موجب فراهم شدن شرایطی مانند رفع هوا گرمای، رفع رطوبت، خنک کننده بودن، تمیز کردن، تهویه یا حرکت هوا می شود با این وجود، در استفاده معمول، “کولر گازی” به سیستم هایی اطلاق می شود که هوای سرد ایجاد کنند. ممکن است دلایل متعددی در رابطه با مشکل خنک نکردن کولر گازی وجود داشته باشد که بعضی از آن ها مشکل فنی هستند و بعضی از آن ها غیر فنی هستند. در اینجا به شایع ترین دلایل خنک نکردن کولر گازی می پردازیم.

خنک نکردن کولر گازی

فیلتر هوای آلوده

اگر کولر گازی خنک نکند، ممکن است فیلتر هوای آلوده و مسدود باشد. در چنین شرایطی، هوا نمی تواند از طریق جریان به درست حرکت کند که ظرفیت خنک کننده هوا را تا حد زیادی کاهش می دهد. فیلتر هوای کثیف جریان هوا را به درون کولر گازی کاهش می دهد و باعث مشکلات متعددی می شود:

– کولر گازی در تلاش است تا هوا را به اندازه کافی خنک نگه دارد تا خانه شما را به درجه حرارت مورد نظر برساند.

– سیم پیچ تبخیر کننده (بخشی که هوا را خنک می کند) به معنای واقعی کلمه یخ می شود و تبدیل به یک بلوک یخ می شود که هوا را مسدود می کند، به این معنا است که شما هوای خنک کمتری دریافت خواهید کرد.

بنابراین فیلتر هوا را تمیز نگه دارید و اگر نیاز به تعویض دارد، آن را جایگزین کنید.

کندانسور کثیف

اگر دمای کولر گازی به اندازه کافی سرد نباشد، کویل کندانسور ممکن است کثیف و یا گرد و خاک بر روی آن نشسته باشد. در یک کولر گازی، کندانسور مانند یک رادیاتور است که گرما را از بین می برد (گرما را از هوا حذف می کند). کویل کندانسور باید تمیز باشد تا گرما خارج شود. همانطور که کندانسور کثیف تر می شوند، تهویه هوا کمتر کارآمد می شود، که باعث می شود کولر گازی برای خنک نگه داشتن فضا کار بیشتری انجام دهد.. اگر کویل کندانسور خیلی کثیف باشند، کولر گازی هرگز به اندازه کافی سرد نخواهد بود و قادر به خنک نگه داشتن اتاق نخواهد بود.

گاز خنک کننده (مبرد) ناکافی

گاز خنک کننده از طریق کویل های تبخیری عبور می کند و هوا را که بر روی آن جریان دارد را خنک می کند و در نهایت هوا را به داخل اتاق می فرستد. بنابراین هنگامی که گاز خنک کننده کم می شود، کولر گازی  نمی تواند هوا را به اندازه کافی خنک کند. در این مرحله برای شارژ گاز خنک کننده با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

خنک نکردن کولر گازی

کمپرسور معیوب

کمپرسور قلب یک واحد کولر گازی است که مسئول خنک سازی اتاق شما را دارد. اگر کولر گازی هوا را  خنک نمی کند، کمپرسور ممکن است معیوب باشد. کمپرسور یک موتور است که مبرد یا همان گاز خنک کننده را فشرده می کند و مبرد را از طریق تبخیر کننده و کویل های کندانسور گردش می دهد. اگر کمپرسور خراب شود، چرخه خنک کننده شروع نمی شود و کولر گازی توانایی خنک کردن هوا را از دست می دهد.

ترموستات خراب (سنسور)

ترموستات یک سنسور است که دمای اتاق را حس می کند و کمپرسور را برای شروع یا توقف چرخه خنک کننده آماده می کند. اگر سنسور معیوب باشد، کولر گازی  خنک نمی کند و یا می تواند به طور مداوم هوای سرد ایجاد کند.

نشتی هوا

کانال های هوا، هوای سرد را به خانه شما حمل می کند. اگر آنها نشتی داشته باشند، کولر گازی  شما ممکن است کاملا کار کند، اما تمام هوا (یا حداقل یک بخش بزرگ از آن) به بیرون نشت می کند و اتاق شما به اندازه کافی خنک نمی شود.

خراب خازن

خازن کمپرسور مسئول کمک به راه اندازی اولیه کمپرسور کولر گازی می باشد. اگر خازن خراب باشد کمپرسور شروع به کار نمی کند و عملیات خنک سازی انجام نمی شود.

دمای هوای بالا

یک کولر گازی دارای دمای عملیاتی مطلوب (درجه حرارت محیط) است که می تواند به طور موثر کار کند. اگر دما فراتر از حد دمای مطلوب باشد، کارایی سیستم کولر گازی کاهش می یابد. بعضی اوقات هوای اطراف کولر گازی به حدی گرم می شود که در آن کمپرسور به طور کامل متوقف می شود.

خنک نکردن کولر گازی

خرید کولر گازی اشتباه

یک اشتباه رایج مردم در خرید کولر گازی این است که آنها بر اساس بودجه خود و نه بر اساس نیاز اتاق خریداری می کنند. یک کولر گازی کوچک در یک اتاق عظیم، در اوج تابستان سخت است که اتاق را خنک کند. اندازه کولر گازی باید با توجه به اندازه اتاق باشد.

خدمات ما :

به منظور تعمیرات کولر گازی در کرج و حومه ( مهرشهر، فردیس، ملارد، شهریار و اسلامشهر ) می توانید از طریق خطوط ارتباطی با گروه ایران سرویس در تماس باشید .

آخرین بروزرسانی: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹

نظر شما چیست؟‌
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره
(11 رای, متوسط: 4,27 از 5)
Loading...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای تعطیل با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲۰۳۱۶۸۰۴ 📞

۰۹۰۱۶۲۵۹۸۳۳ 📞

۰۹۳۹۶۶۰۸۸۹۱ 📞

در ایام تعطیلات برای تعمیرات فوری شبانه‌روزی از سفارش آنلاین استفاده کنید.

سفارش آنلاین