کرج، مهرشهر

176 48 325 - 026

فردیس، محمدشهر

600 60 365 - 026

ملارد شهریار اندیشه

755 74 651 - 021

اسلام‌شهر رباط‌کریم پرند

848 93 566 - 021

خدمات پس از فروش
شارژ گاز یخچال

آموزش شارژ گاز یخچال

فریون (دی‌کلرودی‌فلوئورومتان) یک نام تجاری و، CFC و HCFC، به عنوان یک نام عمومی برای تمام گاز های یخچال یا سرد کننده ها یا مبرد ها تبدیل شده است. یخچال های ساخته شده قبل از سال ۱۹۹۵ معمولا شامل R-12، CFC، به عنوان یک مبرد می بودند . فقط تکنسین و تعمیرکار هایی با گواهی EPA می توانند R-12 را خریداری کنند. یخچال های ساخته شده از سال ۱۹۹۵ تا کنون، به طور معمول از R-134a، HFC، به عنوان یک مبرد استفاده می کنند. هر دو یخچال و فریزر از R-134a به عنوان یک مبرد استفاده می کنند و سایر افراد می توانند آن را در اکثر فروشگاه های قطعات خودرو خریداری کنند. ترکیب مبرد های R-12  و R134a غیر سازگار می باشد و موجب قفل شدن عملکرد کمپرسور می شود. به منظور شارژ گاز یخچال می توانید با گروه ایران سرویس تماس حاصل فرمایید .

شارژ گاز یخچال

آموزش شارژ گاز یخچال

راه کارهایی برای فهمیدن اینکه یخچال شما نیاز به شارژ گاز یخچال دارد:

گام اول

محل کندانسور یخچال را پیدا کنید دست خود را بر روی آن قرار دهید تا گرما را حس کنید. اگر دست شما بر روی  کندانسور احساس سردی می کند و یخچال در حال کار کردن است است، ممکن است کمبود یا عدم وجود شارژ گاز یخچال وجود داشته باشد. مشکل نیز ممکن است به علت کندانسور معیوب یا سیستم مسدود شده باشد

گام دوم

یخچال را از برق جدا کنید، کنترل دمای یخچال را خاموش کنید و گوش خود را در کنار یخچال قرار دهید. صداهای آرامی مانند شرشر آب  نشان می دهد که فریون موجود است. با این حال، سکوت لزوما نشانگر کمبود فریون نیست. ممکن است مشکلی با کندانسور، فن، فیلتر خشک کن، ضدعفونی کننده یا کمپرسور وجود داشته باشد.

گام سوم

پوشش تبخیر کننده یخچال فریزر را که در نزدیکی  فریزر واقع شده است را بردارید. و کنترل دما را به تنظیمات مورد نظر خود برگردانید. صبر کنید تا یخچال برای چند دقیقه با درب بسته کار کند. تبخیر کننده را برای یخ زدگی کنترل کنید. عدم وجود یخ زدگی نشان دهنده فقدان یا عدم وجود فریون یا یک سیستم مسدود است.

حالا که با راه حل های بالا فهمیدید که یخچال شما نیاز به شارژ گاز یخچال دارد برای انجام آن از مراحل زیر استفاده کنید:

خرید گاز

اگر مطمئن هستید که مشکل  یخچال شما در واقع از گاز خنک کننده آن است، شما باید این گاز را خریداری کنید و دوباره پر کنید. از آنجا که فریون به طور کلی به عنوان یک ماده خطرناک برای محیط زیست محسوب می شود،  بنابراین بسته به موقعیت جغرافیایی شما، خرید مبرد می تواند دشوار باشد. برخی از مناطق حتی مجوز ویژه ای برای خرید آن نیاز دارند.

جایگزین کردن

در بیشتر یخچال ها، فریون در سیستم سه بخشی استفاده می شود که شامل یک کمپرسور، تبخیر کننده و کندانسور می باشد. برای تعیین محل سیستم گاز یخچال شما، از کتابچه راهنمای یخچال استفاده کنید. شما باید توجه ویژه ای به کمپرسور داشته باشید. هنگامی که کمپرسور را پیدا کردید اولین چیزی که باید انجام دهید این است که با یک لوله استاندارد T شکل برای دسترسی به شیر ورودی اضافه کنید. (این لوله بعدها برای افزودن خنک کننده (گاز یخچال) جدید به سیستم استفاده می شود.)

خلاء

پس از باز کردن سیستم برای تعمیر، شما باید هر گونه هوایی که در حال حاضر در سیستم است را خارج کنید. این کار با استفاده از یک پمپ مخصوص خلا انجام می شود.

شارژ گاز یخچال را اضافه کنید

هنگامی که هوا با موفقیت از سیستم خارج شد، گام بعدی این است که مبرد مناسبی را اضافه کنید. به یاد داشته باشید که کتابچه راهنمای یخچال شما مرجع خوبی برای پیدا کردن انواع مبردهایی است که می تواند با مدل یخچال شما سازگاری داشته باشد. برای اضافه کردن گاز یخچال به سیستم شما، شلنگ را در کنار لوله T که در کمپرسور قرار داده اید قرار دهید. این شلنگ اطمینان حاصل خواهد کرد که فریون از طریق سیستم فشرده سازی به راحتی در سیستم یه حرکت در می آید.

اضافه کردن روغن

آخرین قدم در جایگزین کردن  فریون در یخچال شما این است که چند قاشق غذاخوری روغن PAG اضافه کنید. این روغن کمک می کند کمپرسور شما روغن کاری و روان تر شود تا اجازه دهد گاز یخچال به راحتی در کمپرسور شما حرکت کند برای تعیین مقدار دقیق روغن مورد نیاز برای مدل خود، به دستورالعمل مراجعه کنید. به طور معمول، حدود پنج قاشق غذا خوری اضافه کنید.

راهنمایی های اضافی

به یاد داشته باشید که مدل هر یخچال و فریزر متفاوت است، به طوری که کتابچه راهنمای یخچال شما بیشترین دستورالعمل مفید برای جایگزینی مبرد را به درستی و با  ایمنی تمام ارائه می دهد.

قبل از هر گونه خرید برای تعویض و شارژ گاز یخچال ابتدا هزینه های آن را با استخدام یک تکنسین و تعمیرکار حرفه ای یخچال را مقایسه کنید. و اگر شما در انجام امور فنی سررشته ای ندارید قطعا به منظور تعمیر یخچال فریزر به یک تعمیرکار یخچال مراجعه نمایید .

نظر شما چیست؟‌
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره
(4 رای, متوسط: 5,00 از 5)
Loading...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای تعطیل با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲۰۳۱۶۸۰۴ 📞

۰۹۰۱۶۲۵۹۸۳۳ 📞

۰۹۳۹۶۶۰۸۸۹۱ 📞

در ایام تعطیلات برای تعمیرات فوری شبانه‌روزی از سفارش آنلاین استفاده کنید.

سفارش آنلاین