کرج، مهرشهر

176 48 325 - 026

فردیس، محمدشهر

600 60 365 - 026

ملارد شهریار اندیشه

755 74 651 - 021

اسلام‌شهر رباط‌کریم پرند

848 93 566 - 021

خدمات پس از فروش
جاروبرقی کار نمی کند

چرا جاروبرقی کار نمی‌کند؟

جاروبرقی کشیدن کاری است که کسی دوست ندارد آن را انجام دهد، ولی هنگامیکه فردی آن را انجام می‌دهد از تمیزی کف و فرش‌ها لذت می‌برد. تصور کنید به سراغ جاروبرقی می‌روید و می‌بینید که روشن نمی‌شود. نه مکشی و نه صدایی – به همین راحتی، هیچ اتفاقی نمی‌افتد؛ اینجاست که گمان می‌کنید جارو از کار افتاده است.

اما این موقعیت چیزی بیشتر از یک اشکال کوچک نیست. مقاله ما در این زمینه را مطالعه کنید تا بتوانید مشکل موجود را شناسایی کنید. پس از شناسایی مشکل می‌توانید خودتان جارو را تعمیر کرده و کف‌ها را دوباره برق بیاندازید.

بُرِس موتور

اکثر موتورهای جاروبرقی‌ها برس‌های کربنی دارند که در گذر زمان مستهلک می‌شوند؛ اگر چیزی از این برس‌ها باقی نماند موتور از حرکت بازمی‌ایستد. معمول‌ترین راه برای اینکه بفهمید برس کربنی معیوب شده صدای پِت‌پِت موتور پیش از متوقف شدن است. اگر این اتفاق افتاد، مطمئن باشید که برس‌های موتور جارو از بین رفته‌اند.

برای بررسی موتور و برس‌ها کارهای زیر را انجام دهید:

  • جاروبرقی را باز کنید و برس‌ها را بردارید.
  • باید ضخامت فیلتر کربنی ۳ تا ۱۰ میلی‌متر باشد.

برس‌های کربنی نمی‌گذارند کموتاتور/جابجاگر جریان را به آرمیچر/رسانگر برساند. اگر این برس‌ها تا آن حدی فرسوده بشوند که تنها به کموتاتور دسترسی داشته باشند، باید تعویض بشوند، وگرنه مشکلی حاد رخ خواهد داد که باعث می‌شود مجبور شوید موتور و یا کلا جاروبرقی را تعویض کنید.

برای آشنایی با چگونگی تعویض برس‌ها به راهنمای ما در این زمینه مراجعه کنید.

کابل

جاروبرقی بدون کابل/بافه کار نمی‌کند (مگر اینکه بی‌سیم باشد). متغیرهای معدودی باعث اختلال در کابل می‌شوند که جزئیاتشان در زیر آمده است:

  • کابل کشیده شده باشد.
  • کابل گیر کرده باشد.

در هر یک از موارد فوق، جارو ممکن است قطع شود و یا اگر کابل جابجا شود به طور متناوب قطع و وصل شود. به احتمال زیاد ممکن است سیم مسی درون عایق لاستیکی پاره شده باشد، که در این صورت باید عوض شود.

از یک مولتی‌متر استفاده کنید تا مطمئن شوید صدمه‌ای به کابل جاروبرقی رسیده یا خیر.

  • جارو را باز کنید و مقاومت دستگاه را چک کنید (مقاومت باید پایین باشد).
  • سوکت را چک کنید و ببینید کابل در کدام قسمت به جارو متصل می‌شود.

اگر اتصالی مشاهده کردید به آرامی سیم را از محل اختلال احتمالی خم کنید تا ببینید اتصال قطع شده یا خیر. اگر کابل مشکل داخلی یا ظاهری داشته باشد به گونه‌ای که سیم‌های درون آن دیده شوند، باید آن را عوض کنید.

موتور

پس از بررسی برس‌ها و کابل و حصول اطمینان از سالم بودن آن‌ها، بهتر است نگاهی به موتور بیاندازید. موتور نقشی کلیدی در عملکرد جارو دارد و برای دستیابی به کیفیت مطلوب همواره باید از آن نگهداری کرد.

برای دسترسی به موتور جاروبرقی را باز کنید.

  • با مولتی‌متر مقاومت اتصالات موتور را چک کنید.

مقاومت موتور سالم بین ۲۰ تا ۶۰ اهم است. اگر مقاومتی مشاهده نشد، ببینید کربن نوک برس‌ها تمام شده یا خیر؛ در صورت لزوم، موتور یا برس‌ها را تعویض کنید.

اگر به موتور جدید نیاز شد، برای تعویض آن با ما تماس بگیرید.

نظر شما چیست؟‌
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره
(1 رای, متوسط: 5,00 از 5)
Loading...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای تعطیل با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲۰۳۱۶۸۰۴ 📞

۰۹۰۱۶۲۵۹۸۳۳ 📞

۰۹۳۹۶۶۰۸۸۹۱ 📞

در ایام تعطیلات برای تعمیرات فوری شبانه‌روزی از سفارش آنلاین استفاده کنید.

سفارش آنلاین