کرج، مهرشهر

176 48 325 - 026

فردیس، محمدشهر

600 60 365 - 026

ملارد شهریار اندیشه

755 74 651 - 021

اسلام‌شهر رباط‌کریم پرند

848 93 566 - 021

خدمات پس از فروش
مشکلات ماشین لباسشویی

دلایل اصلی که چرا ماشین لباسشویی نمی چرخد

پیدا کردن مشکلات ماشین لباسشویی و حل کردن آن ها چندان سخت نیستند. هنگامی که ماشین لباسشویی  شما نمی چرخد، ممکن است تعدادی از دلایل احتمالی وجود داشته باشد، اما همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که دلیل اصلی را پیدا کنید. یکی از دلایل عمده و شایع که ماشین لباسشویی نمی چرخد، مخزن شستشو (دیگ شستشو) یا درام است که نمی چرخد و در اغلب موارد، شما قادر به پیدا کردن علت مشکل  بدون صرف پول برای یک تعمیرکار هستید. و وقتی که علت را پیدا کردید، همچنین خود شما نیز می توانید تعمیر ماشین لباسشویی را انجام دهید تا هزینه ها را کاهش دهید.

مشکلات ماشین لباسشویی

دلایل اصلی که چرا ماشین لباسشویی نمی چرخد

در این جا به بررسی تعدادی از مشکلات ماشین لباسشویی که از چرخش ماشین لباسشویی جلوگیری می کنند، می پردازیم:

تسمه

اگرچه اغلب مردم فکر می کنند که خرابی در تسمه باعث عدم چرخش دیگ شستشو یا درام می شود، اما این مورد همیشگی نیست. با این حال، راه بررسی سالم بودن تسمه بسیار راحت است. با باز کردن درب ماشین لباسشویی، سعی کنید درام یا دیگ شستشو را بچرخانید و به حرکت در آورید، در حالت معمول مقداری مقاومت برای انجام این کار وجود دارد، اما اگر تسمه شکسته شده باشد، چرخش دیگ شستشو به راحتی صورت می گیرد. اگر این مورد مشکل شما است، در ابتدا ماشین را از برق بکشید و سپس شما با باز کردن قسمت جلویی ماشین لباسشویی به راحتی می توانید تسمه را جایگزین کنید.

پمپ

مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی ممکن است از پمپ باشد. برای رفع این مشکل ماشین لباسشویی شما باید در پوش جلویی را برای دسترسی جدا کنید (مطمئن شوید که ماشین لباسشویی ابتدا از برق جدا شده) و پمپ را بردارید. شما می توانید ببینید که آیا قرقره پمپ از کار افتاده است و با دست تلاش کنید که دوباره قرقره را به حرکت در آورید، اگر نتوانستید آن را به حرکت در بیاورید باید کل پمپ را عوض کنید. مشکل نیز می تواند از تسمه پمپ باشد. که ممکن است درگذر زمان پوسیده شده یا پاره شده باشد که در این صورت با تعویض آن می توانید مشکل را رفع کنید.

باز بودن در ماشین لباسشویی

مکانیسم ایمنی در ماشین های لباسشویی به این صورت می باشد که اگر درب جلو باز باشد مانع از چرخش و شستشو می شود . سیستم قفل درب شامل قفل دستگاه، دستگیره درب و سوئیچ است. وقتی درب بسته است، سیگنال را به سیستم کنترل می دهد که قفل شده است و اجازه می دهد چرخه به کار گیرند و شستشو شروع شود. اگر قفل یا دستگیره در به درستی عمل نکند، یک کد خطای دیجیتال نمایش داده می شود و شستشو متوقف می شود. برای جایگزینی قفل درب یا تعمیر آن، با یک تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی تماس بگیرید.

کلید سوپاپ (lid switch)

همانند سیستم قفل درب که در بالا ذکر شده است، ماشین های لباسشویی که در آن ها از بالا باز می شود از قفل درب برای ایمن بودن چرخش استفاده می کنند. اگر کلید سوپاپ درب کار نکند، ماشین لباسشویی چرخش نخواهد داشت؛ در واقع کلا کار نخواهد کرد. برای دسترسی به کلید، ممکن است لازم باشد قسمت بالایی ماشین لباسشویی را بردارید. وقتی ماشین لباسشویی را به برق وصل کنید و سپس کلید سوپاپ را فشار دهید، اگر کلید کار نکرد به تعویض ان نیاز دارید

موتور محرک

بسیاری از ماشین های لباسشویی از موتور معکوس استفاده می کنند. این به این معنی است که موتور برای چرخش در جهت مخالف حرکت می کند. این کار  در کل غیر معمول نیست که با چرخش در یک جهت شستشو کند و با چرخش در طرف دیگر خشک کند. اگر مشکل شما در این مورد باشد، شما هیچ گزینه ای ندارید جز اینکه کل موتور را جایگزین کنید. مشکلات موتور می تواند در حین عملیات شستشو با ایجاد جرقه در زیر دستگاه، یا لرزش های ناگهانی کل دستگاه تشخیص داده شود.

متصل کننده موتور

برخی از تولید کنندگان از یک متصل کننده موتور کوچک از جنس لاستیک و پلاستیک استفاده می کنند. این بر روی شَفت موتور و انتقال دهنده ماشین لباسشویی نصب شده است و می تواند در طول زمان از بین برود. معاینه بصری ساده ترین راه برای رفع این مشکل است. اگر متصل دهنده موتور ترک خورده باشد یا شکسته باشد باید آن را تعویض کرد که کار بسیار راحت و ساده ای می باشد.

کلاچ

چند مارک ماشین لباسشویی از یک کلاچ برای کمک به سرعت چرخش ایده آل ماشین لباسشویی استفاده می کند. هنگامی که کلاچ فرسوده شده باشد، درام (دیگ شستشو) با مشکل سرعت چرخش مواجه خواهد شد و یا به هیچ وجه چرخش نخواهد داشت. و اگر مشکل شما از کلاچ باشد، شما به یک تکنسین نیاز دارید تا آن را جایگزین کنید، زیرا این کار کاملا پیشرفته است.

نظر شما چیست؟‌
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره
(2 رای, متوسط: 5,00 از 5)
Loading...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای تعطیل با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲۰۳۱۶۸۰۴ 📞

۰۹۰۱۶۲۵۹۸۳۳ 📞

۰۹۳۹۶۶۰۸۸۹۱ 📞

در ایام تعطیلات برای تعمیرات فوری شبانه‌روزی از سفارش آنلاین استفاده کنید.

سفارش آنلاین