کرج، مهرشهر

176 48 325 - 026

فردیس، محمدشهر

600 60 365 - 026

ملارد شهریار اندیشه

755 74 651 - 021

اسلام‌شهر رباط‌کریم پرند

848 93 566 - 021

خدمات پس از فروش
ترموستات یخچال

آموزش تعویض ترموستات یخچال

ترموستات یخچال معمولا در داخل یخچال قرار می گیرند و یک دستگیره ولوم شکل دارند که به کاربران اجازه می دهد درجه حرارت یخچال را تنظیم کنند. هنگامی که یک کاربر درجه حرارت مورد نظر را تنظیم می کند، ترموستات این دما را با کنترل جریان برق و فرمان به کمپرسور حفظ می کند. اگر ترمـوستات را مغز تصور کنیم، کمپرسور به مانند قلب عمل می کند و مسئولیت پمپاژ مبرد را از طریق لوله های  را بر عهده دارد.

ترموستات یخچال

آموزش تعویض ترموستات یخچال

هنگامی که هوا داخل یخچال و فریزر در دمای مطلوب باشد، ترمـوستات جریان برق را به کمپرسور متوقف می کند و هنگامی که ترمـوستات گرمای بیش از حد را  احساس کند، به برق اجازه می دهد جریان یابد و کمپرسور را فعال می کند. دمای ایده آل برای فریزر و یخچال بین دمای ۰ تا ۴ درجه ی سانتی گراد می باشد. این درجه حرارت توصیه شده توسط دانشگاه نبراسکا-لینکلن برای حفظ کیفیت غذا و رشد آهسته باکتری ها است.

اگر شما پی بردید که یخچال شما به اندازه کافی سرد نیست و یا سرد نمی شود، یک از مشکلات ممکن است خرابی ترموستات باشد. اگر میخواهید ترموستات یخچال را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که آیا کار می کند یا خیر، دمای یخچال را تغییر دهید را کمی بیش از حالت عادی و نرمال سردتر کنید. اگر ترمـوستات به خوبی کار کند، بعد از چند ساعت دمای آن به حالت عادی و نرمال بر می گردد و ثابت می شود ولی اگر این اتفاق رخ ندهد ترموستات شما نیاز به تعویض دارد.  یکی دیگر از علائم خرابی ترموستات این می باشد که اگر شما غذا را در یخچال قرار دادید و بیش حد سرد شد و دچار یخ زدگی شد می توان گفت که ترموستات قطعا دچار نقص می باشد. برای تعویض ترموستات و تعمیر یخچال فریزر می توانید از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید و یا توسط خود شما تعویض شود.

نکاتی درباره تعویض ترموستات یخچال که باید به آن ها توجه کرد:

جدا کردن از پریز برق

اولین کاری را که باید انجام دهید این است که یخچال را از پریز برق جدا کنید. و از عدم اتصال آن به جریان الکتریسیته اطمینان حاصل کنید.

پیدا کردن محل ترموستات یخچال

در این مرحله شما باید محل و جای ترموستات را در یخچال پیدا کنید. برای اکثر یخچال که در طبقه ی بالای آن ها فریزر قرار دارند، ترموستات در پشت یخچال یا در قسمت بالایی و در زیر جعبه فریزر قرار دارد. اگر یخچالی دارید که فریزر به صورت جداگانه است و در کنار یخچال قرار دارد، ترمـوستات باید در پشت فریزر قرار داشته باشد.

قفسه بندی را باز کنید

اطمینان حاصل کنید که شما تمام مواد غذایی یخ زده و قفسه ها را که ممکن است  فضای کاری شما را محدود کنند را بردارید. برای برداشتن قفسه ها از داخل، ممکن است مجبور شوید چند پیچ را با پیچ گوشتی باز کنید و قفسه ها را جدا کنید و در یک جای امن قرار دهید.

حذف سیم ها

تعدادی سیم وجود دارند که به ترمـوستات متصل می باشند و این ها باید با استفاده از انبردست به آرامی جدا شوند. شما باید این کار را با دقت انجام دهید، ممکن است جدا کردن سیم ها نیاز به فشار و نیروی زیادی داشته باشد و برای راحتی کار از وسط سیم ها به قطع کردن آن ها بپردازید.

جدا کردن ترموستات یخچال

هنگامی که شما هر گونه پیچ یا اتصالات باقی مانده را از ترموستات جدا کرده اید، اکنون می توانید ترموستات معیوب قدیمی را از یخچال خارج کنید. اگر ترمـوستات در اطراف یک لوله تبخیر کننده باشد پس باید هنگام برداشتن آن مراقب باشید، زیرا ممکن است باعث آسیب به آن شوید.

نصب ترموستات جدید

پس از گذر از تمام این مراحل، ترمـوستات جدید را به جای خود در یخچال جایگزین کنید. اطمینان حاصل کنید که شما آن را در محل  درست خود قرار داده اید و همه سیم ها را دوباره وصل کنید. جعبه نگهدارنده  را به راحتی روی ترموستات یخچال قرار دهید. سپس قبل از جایگزینی ترموستات، هر قفسه ای که قبل از آن برداشته اید را در جای خود قرار دهید.

آزمایش کردن یخچال

سرانجام، یخچال را به برق وصل کنید و منتظر بمانید تا یخچال دوباره به درجه برودت مناسب برسد و سرد شود . اگر ترمـوستات شما درست کار کند بنابراین دمای آن بعد از گذشت ۱۲ ساعت اتومات می کند.

آخرین بروزرسانی: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

نظر شما چیست؟‌
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره
(7 رای, متوسط: 4,29 از 5)
Loading...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای تعطیل با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲۰۳۱۶۸۰۴ 📞

۰۹۰۱۶۲۵۹۸۳۳ 📞

۰۹۳۹۶۶۰۸۸۹۱ 📞

در ایام تعطیلات برای تعمیرات فوری شبانه‌روزی از سفارش آنلاین استفاده کنید.

سفارش آنلاین