کرج، مهرشهر

176 48 325 - 026

فردیس، محمدشهر

600 60 365 - 026

ملارد شهریار اندیشه

755 74 651 - 021

اسلام‌شهر رباط‌کریم پرند

848 93 566 - 021

خدمات پس از فروش
هود آشپزخانه

آموزش تعمیرات هود آشپزخانه

هود آشپزخانه دستگاهی است که دارای فن مکانیکی است که در آشپزخانه بالای اجاق گاز قرار می گیرد. با تخلیه و تصفیه هوا، ذرات روغن موجود در هوا، محصولات احتراق، دود، گرما و بخار را از هوا حذف می کند.

هود آشپزخانه یکی از لوازم خانگی ساده در خانه است، در مقایسه با بسیاری از لوازم دیگر که ما با مدارهای پیچیده و صدها قسمت متحرک کوچک و بزرگ استفاده می کنیم. هود آشپزخانه ممکن است. به طور قابل توجهی در ظاهر بیرونی پیچیده به نظر بیاید، اما هنگامی که شما در پشت به آن نگاه می کنید متوجه خواهید شد که همه آن ها بسیار ساده هستند و قطعات بسیار کمی دارند که در پشت یک پوشش زیبا پنهان هستند. این واقعا خبر خوبی است هرچه قطعات کمتر باشد، احتمال آسان تر شدن تشخیص خطا و تعمیر آن است. اما برای اولین بار، شما نیاز به کمی اطلاعات در مورد قطعات هود آشپزخانه دارید.

هود آشپزخانه

در اینجا به بررسی قطعاتی که در اکثر هود های آشپزخانه وجود دارد می پردازیم:

  • موتور: این جزء اصلی دستگاه است. موتور این کار را انجام می دهد که بوها را به بیرون هدایت می کند. بوی در هوا از آشپزخانه به داخل کوره وارد می شود و از طریق خروجی از آشپزخانه خارج می شود
  • لامپ برق و سرپیچ آن: مارک های مختلف از لامپ های رنگی مختلف استفاده می کنند و این نور لامپ قابل تنظیم است.
  • سوئیچ کنترل: همچنین به عنوان PCB شناخته شده است، سوئیچ کنترل کمک می کند تا تنظیم چراغ و سرعت موتور را در دست گرفت. بعضی از مدل های پیشرفته تر به جای سوئیچ کنترل سنتی با کنترل از راه دور کار می کنند.

 

مشکلات هود آشپزخانه و راه های تعمیر آن ها:

موتور هود آشپزخانه

هود آشپزخانه

اگر موتور هود آشپزخانه ناگهان شروع به ایجاد یک سر و صدای غیر معمول کند، ممکن است به دلیل این واقعیت است که موتور در تلاش برای درگیر کردن فن برای کار کردن باشد. وقتی که کار به این مرحله برسد، تنها مسئله مهم سرعت عمل در کوتاه ترین زمان برای خاموش کردن موتور، قبل از سوختن آن می باشد. در این مورد جایگزین کردن موتور بهترین گزینه می باشد. برای جایگزین کردن موتور هود حتما باید دستورالعمل شرکت سازنده را به دقت مطالعه کنید و آن را برای اطلاعات بیشتر در دسترس قرار دهید. ابتدا منبع تغذیه را خاموش کرده و پوشش فن را برای دسترسی به سیم های بردارید. سیم ها را از قلاب ها قبل از بین بردن اتصالات دیگر رها کنید و سپس مراحل قبل را به طور عکس برای موتور جدید و

جایگزین انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که بخش جدید توسط همان تولید کننده به عنوان فن ساخته شده است و مدل درست است. سپس دستورالعمل را بررسی کنید تا از درست بودن اتصالات اطمینان پیدا کنید.

سر و صدای اضافی

یک هود آشپزخانه که در هنگام استفاده از آن دچار سر و صدای اضافی می شود احتمالا دارای اجزای سست و یا ضعیف است که باید اصلاح شود. پس از خاموش کردن منبع تغذیه برق، از دقیق و محکم بودن اتصال دهنده ها در جای خود اطمینان حاصل کنید. اگر آنها به درستی و محکم در جای خود نیستند، آنها را به گونه ای باز کنید و پوشش را بردارید و قطعات سست شده یا خراب شده را چک کنید. هر کدام یک اجزای معیوب را تعمیر یا جایگزین کنید و هنگام تعویض آنها پیچ ها به درستی سفت کنید.بلبرینگهای موتور و فن هنگام خرابی بیشترین صدا را تولید میکنند آنها را تست کنید.

خرابی برق

اگر فن هود آشپزخانه هنگامی که شما آن را روشن می کنید، کار نکند چند دلیل ممکن وجود دارد. بررسی کنید که آیا دستگاه قطع کننده مدار (فیوز امنیتی) دارد و اگر قطع شده آن را تعویض کنید.

رطوبت

ایجاد تراکم جرم و چربی در فن خروجی هود آشپزخانه می تواند منجر به رطوبت در آن و باعث ایجاد لکه به سطح زیرین آن باشد. پس از خاموش کردن، پوشش را بردارید و سطح داخلی پوشش را پاک کنید.

سیم کشی

هود آشپزخانه

مکان یک هود آشپزخانه گاهی اوقات می تواند سیم کشی آن را ذوب کند. همچنین می تواند سیم ها را سست و یا فرسوده کند. در این وضعیت، سیمها باید جایگزین شوند. خاموش کردن منبع تغذیه و حذف پوشش را با کشیدن اتصال دهنده ها که آن را در محل نگه دارید.،  با چشم وضعیت سیم ها را چک کنید که ممکن است هرگونه نشانه های خرابی داشته باشد

لامپ ها

این یک مشکل نسبتا ساده است و احتمالا شایع ترین شکایت در مورد هود های آشپزخانه است، گرچه اغلب در هود های ارزان قیمت بیشتر از گران قیمت ها دیده می شود. بسیاری از مردم همیشه فراموش می کنند که چراغ هود آشپزخانه خود را خاموش کنند و این چیزی که نباید انجام دهید و یکی از دلایل اصلی برای خرابی لامپ ها است. هنگامی که چراغ ها  بیش از حد روشن باشند می توانند اجزای پلاستیکی اطراف مانند سرپیچ لامپ ها و ماژول های الکترونیکی را گرم کنند و باعث خسارت زیادی می شوند. به یاد داشته باشید که هنگامی که از هود استفاده نمی کنید چراغ های آن را خاموش کنید.

خدمات ما

خدمات گروه ایران سرویس تعمیر انواع هود آشپزخانه در کرج میباشد .

نظر شما چیست؟‌
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره
(2 رای, متوسط: 4,50 از 5)
Loading...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای تعطیل با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲۰۳۱۶۸۰۴ 📞

۰۹۰۱۶۲۵۹۸۳۳ 📞

۰۹۳۹۶۶۰۸۸۹۱ 📞

در ایام تعطیلات برای تعمیرات فوری شبانه‌روزی از سفارش آنلاین استفاده کنید.

سفارش آنلاین