کرج، مهرشهر

176 48 325 - 026

فردیس، محمدشهر

600 60 365 - 026

ملارد شهریار اندیشه

755 74 651 - 021

اسلام‌شهر رباط‌کریم پرند

848 93 566 - 021

خدمات پس از فروش
مشکلات رایج یخچال

رفع مشکلات رایج یخچال

مشکلات رایج یخچال فریزر بسیار متععد است، که اگر نادیده گرفته شوند ممکن است آسیب جبران ناپذیری وارد نمایند . یخچال یک دستگاه پیچیده است. همچنین، این دستگاه پرکار ترین وسیله خانگی هست که در تمام ساعات شبانه روز کار می کند و مواد غذایی شما را سالم و تازه نگه می دارد. یخچال ها طی سال های اخیر شاهد پیشرفت های زیادی در طراحی خود بوده اند. تمام این پیشرفت ها و اصلاحات، آنها را واقعا بهبود داده است.

مشکلات رایج یخچال

با توجه به استفاده طولانی مدت از یخچال ممکن است مسائل مربوط به مشکلات خنک کننده، مشکل یخ زدگی، سیم کشی معیوب، مسدود شدن مسیر تخلیه، جرقه از پریز برق، مشکل بسته نشدن درب و غیره که نیاز به خدمات تعمیر یخچال دارد. در این مقاله مشکلات رایج یخچال فریزر را مورد بررسی قرار داده ایم با ما همراه باشید.

۱: مصرف برق بالا

مصرف برق یخچال و فریزر به طور مستقیم بستگی برچسب مصرف انرژی دستگاه بستگی دارد. اداره استاندارد انرژی، لوازم الکتریکی را در مقیاس  A ،B ،C ،D ،E دسته بندی می کند، A ستاره نشان دهنده میزان کمترین مصرف برق و بیشترین بازدهی و E بیشترین مصرف برق و کمترین باز دهی را دارد. اگر شما یک یخچال و فریزر دارید که مبلغ قبض برق شما زیاد می شود، بهتر است آن را با یخچال های نسل جدید جایگزین کنید. بنابراین مصرف برق بالا یکی از مشکلات رایج یخچال فریزر قدیمی باشد.

اگر یخچال شما نسبتا جدید است و مصرف برق بالایی دارد بهتر است آن را سرویس کنید و نکات مهمی را برای پایین آمدن مصرف برق یخچال رعایت کنید.

  1. کندانسور یخچال را تمیز کنید.
  2. درب یخچال را زیاد باز نگه ندارید.
  3. فاصله جانبی و پشتی یخچال را با دیوار و کابینت رعایت کنید.
  4. از قرار دادن یخچال کنار اجاق گاز پرهیز کنید.
  5. غذای گرم را داخل یخچال نگذارید.
  6. یخچال رو جلوی پنجره و نور آفتاب قرار ندهید.

مشکلات رایج یخچال

۲: یخ زدگی بیش از حد در بخش فریزر

این بدون شک، بیشتر مورد جستجو مربوط به موضوع یخچال در کل اینترنت است. متوسط ​​یخ در محفظه فریزر طبیعی است و نیازی به اقدام ندارد. با این حال، اگر از حد بالایی برخوردار باشد، جایی که یخبندان حجم قابل توجهی از فریزر را در بر بگیرد، باید دست به کار شد و آن را تعمیر کرد. اول و مهمتر از همه، بررسی کنید که آیا بافت برفک موجود سست و قابل پاک کردن است اگر جواب مثبت است برفک یخچال را چند ساعت خاموش کنید و برفک را پاک کنید. به همین ترتیب، شما می توانید یخچال و فریزر را تخلیه کنید و آن را برای چند ساعت از پریز برق جدا کنید. علاوه بر این، ممکن است شما به یک یا دو عدد حوله برای جمع کردن آب های حاصل از ذوب شدن یخ ها نیاز داشته باشید.

یخ زدگی بیش از حد موضوعی است که عموما مربوط به خرابی سیستم دیفراست (ذوب برفک) شمال ترموفیوز، المنت، سنسور و برد الکترونیکی یخچال می باشد. که در این موارد بهتر است از یک تکنسین تعمیر یخچال کمک بگیرید تا باعث آسیب بیشتر به یخچال خود نشوید.

۳: درب یخچال بسته نمی شود

اگر یخچال و فریزر شما بطور قابل توجهی قدیمی است، مجبورید خیلی زود این مسئله را تجربه کنید. اگر درب یک یخچال به راحتی بسته نشود می تواند مشکلات دیگری ایجاد کند. به عنوان مثال، یک درب خراب می تواند منجر به افزایش هزینه های برق، افزایش کار کمپرسور و خنک کنندگی کم میشود.

افتادگی درب باعث باز ماندن درب و خروج هوای خنک از یخچال می شود که باعث کار کردن زیاد یخچال و برفک زدن می شود.

۴: خرابی نوار درب یخچال

نوار درب که وظیفه مهر و موم درب یخچال را بعهده دارد به طور فنی به عنوان واشر شناخته شده است. واشر به تدریج از لحاظ کارایی کیفیت خود را از دست می دهد و از بین می رود. ممکن است شما متوجه دفرمه شدن، پاره شدن یا چروک شدن در طول واشر شوید. این مورد یکی از مشکلات رایج یخچال و فریزر است، بهتر است در صورت خراب لاستیک یخچال آن را با یک واشر نو جایگزین کنید.

برای شروع، یک واشر را مطابق واشر یخچال خود خریداری کنید. در مرحله دوم، با دقت واشر را از درب یخچال خارج کنید. ممکن است لازم باشد برخی از پیچ ها را برای انجام این کار بردارید. دستورالعمل یخچال را برای تعویض واشر جدید را در ابتدا بخوانید. واشر جدید را در آب داغ بشویید سپس جایگزینی را شروع کنید. . بعد از نصب کردن واشر جدید اطمینان حاصل کنید که هیچ نقاط آن باز نباشد.

مشکلات رایج یخچال

نشت آب از یخچال

رطوبت و ذوب برف های داخل یخچال از مسیر تخلیه به کاسه کنار موتور انتقال پیدا میکند تا کمپرسور را خنک کند. هر مورد نشت آب نشان دهنده انسداد احتمالی در لوله های مسیر تخلیه یخچال می باشد. علت انسداد ممکن است به علت یخ زدگی مسیر تخلیه توسط هوای سرد در لوله ها باشد.

برای باز کردن و یخ زذایی مسیر تخلیه ابتدا یخچال را از برق بکشید مواد غذایی را خارج کنید سپس توسط سشوار و یا آب گرم یخ خا را آب کنید تا مسیر تخلیه آب باز شود. پس از انجام این روش، یخچال و فریزر را دوباره به برق وصل کنید و هر گونه نشتی را دنبال کنید. اگر مسئله هنوز حل نشده است، برای کمک با یک تعمیرکار یخچال تماس بگیرید.

کمپرسور خراب

کمپرسور قلب یخچال است که مسئول چرخه گاز یخچال است. اگر یخچال کار نمی کند، کمپرسور ممکن است معیوب باشد. کمپرسور یک موتور است که مبرد یا گاز خنک کننده را فشرده و از طریق کویل های کندانسور در کل یخچال به گردش در می آورد. مشکلات کمپرسور شما ممکن است منجر به خاموش شدن یخچال شود. تمیز نگه داشتن کمپرسور و کندانسور می تواند از مشکل خاموش شدن ناگهانی یخچال جلوگیری کند.

مشکلات رایج یخچال

ترموستات خراب

یک ترموستات خراب منجر به درست کار نکردن یخچال می شود. اگر ترموستات معیوب باشد یخچال یا یکسره کار میکند و یا روشن نمی شود. اگر یخچال شما سرمای بیش از حدی دلرد و یا اینکه خاموش شده و روشن نمی شود مشکل میتواند از خرابی ترموستات باشد. در چنین شرایطی با یک تعمیرکار فنی برای تعمیر یخچال فریزر تماس بگیرید. ب

خدمات ما

خدمات گروه ایران سرویس در زمینه نمایندگی تعمیر یخچال هایسنس در کرج شامل یخچال فریزر دوقلو بکو، یخچال تک جنرال، فریزر تک پارس، یخچال ساید بای ساید سامسونگ در استان البرز، نمایندگی تعمیر یخچال هوور در کرج، نمایندگی تعمیر یخچال هیوندای در کرج میباشد .

نظر شما چیست؟‌
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره
(1 رای, متوسط: 5,00 از 5)
Loading...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای تعطیل با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲۰۳۱۶۸۰۴ 📞

۰۹۰۱۶۲۵۹۸۳۳ 📞

۰۹۳۹۶۶۰۸۸۹۱ 📞

در ایام تعطیلات برای تعمیرات فوری شبانه‌روزی از سفارش آنلاین استفاده کنید.

سفارش آنلاین