کرج، مهرشهر

176 48 325 - 026

فردیس، محمدشهر

600 60 365 - 026

ملارد شهریار اندیشه

755 74 651 - 021

اسلام‌شهر رباط‌کریم پرند

848 93 566 - 021

خدمات پس از فروش
گرم نکردن آب ماشین لباسشویی

دلایلی که چرا ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند

ماشین لباسشویی مثل هر دستگاه خانگی دیگر نیز می تواند خراب شود. برخی از مشکلات رایج مربوط به ماشین لباسشویی عبارتند از: عدم روشن شدن ماشین لباسشویی، ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند، نشتی آب، آب به طور منظم تخلیه نمی شود و چندین مشکل دیگر. برخی از این مشکلات را می توان باید با کمک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی حل کرد و برخی را نیز می توانید خودتان رفع کنید. در موارد خاص، ماشین لباسشویی ممکن است آب را گرم نکرده باشد که می تواند کار شما را دشوار کند. در اینجا برخی از علل شایع گرم نکردن آب ماشین لباسشویی را بررسی می کنیم.

گرم نکردن آب ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی اب را گرم نمیکند

اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید

قبل از اینکه اقدامی برای رفع گرم نکردن آب لباسشویی بخواهید انجام دهید، ابتدا باید مطمئن شوید که ماشین لباسشویی شما خاموش است و برق و آب دستگاه قطع شده است. هنگام کار با وسایل الکترونیکی، به ویژه آن هایی که برق را شامل می شوند، ایمنی باید همیشه اولویت شماره یک شما باشد. حالا دلایل را با هم بررسی کنیم.

شلنگ ورودی آب گرم

ماشین لباسشویی به وسیله شیلنگ به آب خانه ی شما متصل می شود. در انتهای شلنگ یک فیلتر که شبکه ی توری مانندی دارد مانع از ورود آشغال و رسوبات به ماشین لباسشویی می شود. اگر دستگاه با آب سرد یا گرم پر نمی شود، باید بررسی که آیا فیلتر شلنگ ورودی مسدود شده است . در برخی موارد، ورودی آب گرم مسدود و مانع ورود آب به دستگاه میشود. برای بررسی شلنگ ورودی، باید شیر آب را قطع کنید. شبکه توری را بررسی کنید و اگر کثیف است آن را تمیز کنید یا در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

شیر ورودی آب گرم

 

در بیشتر مدل ها لباسشویی هم آب گرم و هم سرد وصل میشود. شیر برقی دو بوبین دارد که ورودی های هر دو آب گرم و سرد را فعال می کند. برخی از اجزای کنترل کننده شیربرقی مانند بوبین شیر ورودی کنترل و بررسی شوند. بوبین شیر برقی را می توان با استفاده از ولت متر یا مولتی متر آزمایش کرد. از آنجایی که این یک آزمایش ولتاژ مستقیم است، باید توسط تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی انجام شود.

هیدرواستات

در تمام ماشین های لباسشویی ها، این سوئیچ بخشی از مدار شیر ورودی است. سوئیچ فشار سطح آب یا همان هیدرواستات معمولا در پشت جعبه برد یا تایمر لباسشویی قرار دارد. شما می توانید وضعیت سوئیچ فشار را با استفاده از یک مولتی متر بررسی کنید. شما همچنین ممکن است به نمودار سیم کشی دستگاه نیاز داشته باشید تا دریابید که کدام پایانه ها روی سوئیچ فشار مورد بررسی قرار می گیرند. قبل از انجام این آزمایش اطمینان حاصل کنید که برق دستگاه را قطع کنید.

ترموستات لباسشویی

برای انتخاب دمای شتشو یک ترموستات طراحی شده که در لباسشویی های قدیمی به صورت یک ولوم از درجه ۰ تا ۹۰ و در لباسشویی های جدید روی برد با  نام TEMP تعبیه شده است در لباسشویی های قدیمی یک لوله باریک از ترموستات تا کنار هیتر رفته و در لباسشویی جدید یک سنسور نصب شده است اگر ترموستات یا سنسور درجه آب خراب باشد لباسشویی آب را گرم نمیکند سنسور را با یک مولتی متر بررسی کنید اگر خراب است آن را تعویض کنید.

چرا ماشین لباسشویی اب را گرم نمیکند؟ خرابی المنت

المنت لباسشویی

المنت وظیفه گرم کردن آب لباسشویی را دارد. در همین مطلب اشاره به ورودی آب گرم لباسشویی کردیم. در برنامه هایی که درجه بالا آب گرم انتخاب می شوند از ورودی آب گرم کمک گرفته میشود تا برق کمتری برای گرم کردن آب توسط المنت مصرف شود. ولی در برنامه های نرمال المنت لباسشویی آب را گرم میکند. خرابی المنت یکی از شایعترین علل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی میباشد.

خرابی تایمر یا برد الکترونیکی

در لباسشویی های قدیمی تایمر و لباسشویی جدید برد الکترونیکی مسئول فرمان به تمام اجزائ لباسشویی می باشند. اگر برد یا تایمر مشکلی داشته باشند نمیتوانند به المنت فرمان گرم کردن آب را صادر کنند. که خرابی این قطعات می تواند باعث گرم نکردن آب لباسشویی شوند.

کد خطا

 

در ماشین لباسشویی جدید به شما یک کد خطا داده می شود که نشان میدهد چرا ماشین لباسشویی آب را گرم نمی کند. چنین دستگاهی پروسه گرمایش آب و پیشروی آن را دنبال می کند و در صورت عدم رسیدن به گرمای مد نظر یک نماد قرمز رنگیا یک کد خطا بر روی صفحه نمایش به تصویر در می آید. و دقیقا با نگاه کردن به دفترچه کد خطا متوجه می شوید که مشکل گرم نشدن آب  از سنسور یا هیتر دستگاه است. ماشین های لباسشویی نسل قدیمی فاقد این عملکرد بودند.

خدمات گروه ایران سرویس در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی شامل نمایندگی تعمیر لباسشویی هایسنس در کرج، نمایندگی تعمیر لباسشویی کندی در کرج،نمایندگی تعمیر لباسشویی آرچلیک، نمایندگی تعمیر لباسشویی کنوود در کرج و غیره می باشد .

نظر شما چیست؟‌
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره
(1 رای, متوسط: 5,00 از 5)
Loading...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای تعطیل با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲۰۳۱۶۸۰۴ 📞

۰۹۰۱۶۲۵۹۸۳۳ 📞

۰۹۳۹۶۶۰۸۸۹۱ 📞

در ایام تعطیلات برای تعمیرات فوری شبانه‌روزی از سفارش آنلاین استفاده کنید.

سفارش آنلاین