کرج، مهرشهر

176 48 325 - 026

فردیس، محمدشهر

600 60 365 - 026

ملارد شهریار اندیشه

755 74 651 - 021

اسلام‌شهر رباط‌کریم پرند

848 93 566 - 021

خدمات پس از فروش
ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی شود ؟

سالیان سال است که ماشین لباسشویی یک ضرورت مدرن و  ارزشمند است؛ ممکن است ظاهر فریبنده ای نداشته باشد، اما فوق العاده مفید است. در حقیقت، شما اغلب متوجه نمی شوید که ماشین لباسشویی تا چه حد کارآمد است تا وقتی که به طور ناگهانی خراب شود.

ماشین های لباسشویی قطعا دستگاه های بسیار پیچیده هستند، و مانند تمام وسایل دارای تکنولوژی، آنها از عیب ها مصون نیستند. و در طولانی مدت ممکن شما به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز داشته باشید یکی از این عیب ها این اسنت که چرا لباسشویی خاموش نمی شود.

از آنجا که هر دستگاه ماشین لباسشویی با ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود طراحی شده است، اما بعضی از اجزا آن ها یکسان می باشد که در اینجا به اختصار درباره آن ها توضیح می دهیم و بعد در مورد اینکه چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی شود می گوییم:

شیر برقی ورودی آب:

در ابتدای ورودی لوله آب شستشو، شیر برقی ورودی آب وجود دارد. هنگامی که لباس ها را در ماشین لباسشویی بار گذاری می کنید، این دریچه به طور خودکار باز می شود و بسته به مقدار آب مورد نیاز، آب وارد می کند و سپس به طور خودکار بسته می شود. در واقع دریچه ی کنترل یک شیر الکتریکی است.

پمپ تخلیه آب:

پمپ تخلیه آب،  آب را از ماشـین لباسـشویی تخلیه می کند و در دو مرحله ی شستشو و مرحله ی آب گیری کار می کند.

دیگ شستشو:

دو نوع دیگ شستشو در ماشین لباسشویی وجود دارد: داخلی و بیرونی. لباس ها در داخل دیگ شستشوی داخلی قرار می گیرند، جایی که لباس ها شسته و خشک می شوند.

موتور ماشین لباسشویی:

موتور به فولی یا دیسک چرخشی وصل شده و باعث حرکت چرخشی می شود. در واقع سرعت حرکت موتور ها چند مرحله ای است و با توجه به نیاز سرعت آن ها کم و زیاد می شود.

تایمر یا برد :

در مدل های قدیمی تایمر و در مدل های جدید برد الکنرونیکی تنظیم کننده زمان و میزان عملکرد ماشین لباسشویی است به زبان عامیانه کنترل کننده یا همان مغز لباسشویی می باشد.

لوله تخلیه:

لوله تخلیه باعث می شود آب کثیف حاصل از شستشو لباس را از ماشین لباسشویی خارج کند.

 

 

چرا ماشین لباسشویی در دقایق پایانی گیر کرده و  خاموش نمی شود ؟

 

گیر کردن ماشین لباسشویی در یک مرحله یا خاموش نشدن لباسشوی میتواند چند دلیل داشته باشد که ما آنها را برای شما توضیح می دهیم.

 

۱_ پمپ تخلیه

اگر ماشین لباسشویی به درستی نتواند آب را از مخزن شستشو تخلیه کند روی این مرحله گیر میکند و مدام تخلیه می کند و به جلو نمی رود .

۲_ موتور لباسشویی

اگر موتور لباسشویی به هر دلیلی مانند خرابی ذغال ها، سیم پیچ و یا خازن راه انداز کار را نتواند درست انجام دهد برد تایمر در همان وضعیت متوقف و یا به اصطلاح گیر خواهد کرد.

۳_ تایمر یا برد

تایمر یا برد ماشین لباسشویی شما به عنوان مغز دستگاه عمل می کند و تمام عملکردهای آن را کنترل می کند. تمام عملکرد ها، از تخلیه آب تا چرخش، توسط یک جعبه کنترل برای زمان بندی درست در طول فرایند شستشو کنترل می شود، اگر برد تایمر معیوب باشد. ماشین لباسشویی به درستی کار نخواهد کرد و در یک تایم ثابت می ماند.

این مشکل بیشتر در ماشین لباسشویی هایی مانند دوو، ال جی و سامسونگ پیش می آید به این شکل که در یک تایم مانند ۱۱ دقیقه و یا دقیقه های پایانی دیگر گیر می کنند.

استفاده از خدمات ما:

به منظور تعمیر ماشین لباسشویی بوش، تعمیر ماشین لباسشویی دوو، تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، تعمیر ماشین لباسشویی پاناسونیک، تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و غیره در کرج می توانید از طریق راه های ارتباطی با گروه ایران سرویس تماس حاصل فرمایید و از خدمات با کیفیت و ارزان ما بهره مند شوید.

 

نظر شما چیست؟‌
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره
(19 رای, متوسط: 3,37 از 5)
Loading...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای تعطیل با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲۰۳۱۶۸۰۴ 📞

۰۹۰۱۶۲۵۹۸۳۳ 📞

۰۹۳۹۶۶۰۸۸۹۱ 📞

در ایام تعطیلات برای تعمیرات فوری شبانه‌روزی از سفارش آنلاین استفاده کنید.

سفارش آنلاین